Znasz te lecznicze właściwości pieprzu kajeńskiego?

Znasz te lecznicze właściwości pieprzu kajeńskiego?
5 (100%) 2 vote[s]

Duża grupa osób nie jest zadowolona ze swojej otyłości. Obecnie zapanowała moda na zdrową dietę i bycie fit, dlatego ogromną popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju suplementy na odchudzanie.

Pieprz ma ponadto właściwości kojące a także działa przeciwgrzybicznie, jest zalecany także na migreny. Poza tym jest skuteczny na odchudzanie. Większość osób stosuje pieprz kajeński ze względu na to, że ma bardzo dobry wpływ na cały układ pokarmowy, co więcej wspiera przemianę materii. Jeżeli nie wiecie co zrobić żeby schudnąć, a nie chcecie zażywać syntetycznych suplementów, pieprz kajeński będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Spożywany w odpowiednich ilościach skutecznie ogranicza uczucie głodu, poza tym likwiduje wzdęcia, które w trakcie diet są bardzo częstą przypadłością. Pieprz kajeński odchudzanie posiada substancję chemiczna o nazwie kapsaicyna, która działa przeciwbólowo i przeciwzapalne.

Polecam Kurkuma i Piperyna

Wiele osób poleca spożywać go w niewielkich ilościach na częste bóle głowy oraz migrenę. Ponadto łagodzi stany zapalne stawów. Naukowcy twierdzą, że jest to produkt, który ma działanie antynowotworowe, liczna badania poświadczyły, że zawarte w pieprzu kajeńskim substancje hamują tworzenie się komórek rakowych, przeciwdziałając rozwojowi chorobie nowotworowej. Oczywiście to nie wszystko, pieprz kajeński najprawdopodobniej ma wpływ na poprawę odporności organizmu. Osoby, które go zażywają dużo rzadziej chorują na grypę i łapią przeziębienie, są bardziej odporne na różnego typy wirusy, bakterie a nawet grzyby.

http://davidnobel16.doodlekit.com

Pieprz kajeński swoje własności zawdzięcza między innymi związkowi chemicznemu znanemu pod nazwą kapsaicyna, który jest odpowiedzialny za ostry smak. Kapsaicyna ma wpływ na receptory bólowe zlokalizowane w jamie ustnej, dlatego po zjedzeniu pieprzu kajeńskiego czujemy pieczenie i uczucie bólu. Co ciekawe kapsaicyna potrafi łagodzić stany zapalne, ma także właściwości uśmierzające ból. Duża grupa osób spożywa pieprz kajeński, aby pozbyć się częstych bólów głowy nawet migrenowych. Poza tym zawiera też duże ilości wapnia, żelaza, magnezu, cynku, sodu, fosforu, witamin z grypy A, C, K i E. Jednym słowem jest to produkt bardzo przyjazny dla zdrowia i należy wprowadzić go do codziennego jadłospisu.

Zobacz Gotu Kola

Oczywiście należy przyjmować go w ustalonych dawkach, jeżeli będziemy stosować go zbyt często może doprowadzić to do uszkodzenia wątroby, błoń śluzowych oraz przewodu pokarmowego. Warto pamiętać, aby nie stosować go bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem, w przypadku gdy przyjmujemy leki ograniczają wydzielanie kwasu żołądkowego oraz ACE inhibitory. Pieprz kajeński będzie świetnym dodatkiem do różnego rodzaju zup oraz sosów. Koneserzy przyprawiają nim również mięso, ryby a nawet owoce morze. W zasadzie wszystko zależy od rodzaju potrawy i naszych upodobań. Najważniejsze jest to, żeby zachować rozsądek, jeżeli będziemy używać go zbyt często może okazać się niezdrowy dla naszego organizmu. Pieprz kajeński to doskonała przyprawa do potraw, która nie tylko sprawia, że przygotowane dania lepiej smakują, ale co ważniejsze ma bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie, a dodatkowo wspiera dietę odchudzającą.